21.9.2005 - Příprava 6.ročníku Memoriálu Josefa Žahoura, soutěže v požárním útoku
         Již 6.ročník Memoriálu Josefa Žahoura, který připravuje náš Sbor na 24.září, se pomalu blíží. V letošním roce došlo k další drobné změně pravidel. V tomto článku najdete propozice a máte možnost si také stáhnout přihlášku. Nově je doplněn i předběžný seznam přihlášených družstev.

Memoriál pořádá Sbor dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí k uctění památky svého dlouholetého velitele a starosty pana Josefa Žahoura. Pan Žahour se narodil v roce 1908 a zemřel v roce 1987. Od svých osmnácti let byl členem Sboru dobrovolných hasičů v Mezimostí nad Nežárkou. Po sloučení SDH Mezimostí a Veselí v roce 1948 byl jmenován velitelem Sboru. V roce 1980 byl zvolen starostou Sboru a tuto funkci zastával až do své smrti. Celkem tak byl členem Sboru dobrovolných hasičů plných 61 let, z toho 32 let byl velitelem a 7 let starostou.

V letošním roce dochází k některým úpravám a upřesněním v pravidlech. Je vypuštěna poznámka o možnosti použití strojů pouze bez sportovních úprav (vzhledem k dohadům o tom co je a co není sportovní úprava a k tomu, že se to obtížně prokazuje). Dále byla doplněna překážka - okno, kterým musí prolést všichni hasiči, kteří tvoří dopravní a útočné vedení. Chceme touto úpravou simulovat zásah, při kterém se oknem vniká do domu.

Kompletní propozice a přihláška ke stažení.

Předběžný seznam přihlášených družstev.

Informace o předcházejících ročnících:
5.ročník, 2.října 2004 - výsledky, fotografie
4.ročník, 4.října 2003 - výsledky, fotografie
3.ročník, neuskutečnil se z důvodu záplav
2.ročník, 29.září 2001 - výsledky, fotografie
1.ročník, 30.září 2000 - výsledky, fotografie
0.ročník, 2.října 1999 - výsledky, fotografie

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 21.9.2005; 21:37:02   -Začátek stránky-   -Zpět-