0. ročník memoriálu Josefa Žahoura v požárním útoku - 2. října 1999

Nádherné, takřka letní počasí, provázelo konání 0.ročníku memoriálu Josefa Žahoura v požárním útoku, který se konal v sobotu 2.října 1999 na dopravním hřišti ve Veselí nad Lužnicí. Soutěž uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí k uctění památky svého dlouholetého velitele a starosty pana Josefa Žahoura. Pan Žahour se narodil v roce 1908 a zemřel v roce 1987. Od svých osmnácti let byl členem Sboru dobrovolných hasičů v Mezimostí nad Nežárkou. Po sloučení SDH Mezimostí a Veselí v roce 1948 byl jmenován velitelem Sboru. V roce 1980 byl zvolen starostou Sboru a tuto funkci zastával až do své smrti. Celkem tak byl členem Sboru dobrovolných hasičů plných 61 let, z toho 32 let byl velitelem a 7 let starostou. Své síly v soutěži změřilo osm soutěžních družstev ze sedmi sborů dobrovolných hasičů. Jak je vidět z výsledků, závod byl velice napínavý a rozhodovaly opravdu desetiny sekundy a ještě to nestačilo. Ne všem se podařilo vše tak, jak by chtěli, ale i to ke sportu patří.

Výsledky:

1. SDH Borkovice, čas 45.8 s
      1. SDH Čeňkov u Malšic, čas 45.8 s
      2. SDH Veselí nad Lužnicí mladší, čas 49.2 s
      3. SDH Veselí nad Lužnicí starší, čas 62.0 s
      4. SDH Dráchov, čas 62.6 s
      5. SDH Zlukov, čas 63.6 s
      6. SDH Horusice, nedokončili
      7. SDH Sviny, nedokončili

Všem zúčastněným se závod velice líbil. Díky za to patří členům SDH Veselí a jejich manželkám, kteří se podíleli na přípravě a organizaci, manželů Kartákovým, kteří zajistili občerstvení a pozávodové posezení v pivnici Arabela, TJ Loko Veselí, která poskytla prostor pro závod a divákům, kteří vytvořili tu správnou atmosféru (i když jich bylo bohužel méně než jsme čekali). Všem velice děkuji. Zvláštní poděkování bych rád adresoval starším členům našeho sboru, kteří se opět po několika letech dali dohromady a vytvořili soutěžní družstvo, které se s úspěchem zapojilo do soutěže. Doufám, že jsme touto soutěží založili novou tradici a těším se nashledanou na 1.ročníku memoriálu Josefa Žahoura, který se uskuteční na přelomu září a října roku 2000.

Pokud si chcete prohlédnout fotografie z této akce, navštivte naší fotogalerii.

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 2.3.2001; 18:53:41   -Začátek stránky-   -Zpět-