21.12.2023 Výbuch plynu v bytovém domě, Soběslav

Odjezd na základnu: 17:43
Návrat na základnu: 17:57

Velitel jednotky: Březina Jaroslav
Zasahovali: Jakeš Filip (řidič)
Jakeš Jakub
Jůn Jiří
Urban Petr
Jakeš Jiří (řidič)
Čížek Petr
Macek Karel

Stručný popis činnosti: Jednotka byla OPIS České Budějovice vyslána na vybuchlou plynovou lahev v bytě v Soběslavi. První družstvo s CAS Scania po příjezdu na místo události Na Pískách 120 v Soběslavi průzkumem zjistila, že zde již zasahuje jednotka HZS PS Soběslav. Na rozkaz velitele zásahu se čtyři členové vystrojili dýchací technikou (tu nebylo nakonec nutné aktivovat). Dva členové byli vysláni na evakuaci osob v druhém vchodě bytového domu, kde nikoho ale nenalezli. Druzí dva členové byli vysláni pomoci do horních pater nad postiženým bytem, ale na schodišti jim ostatní zasahující sdělili, že zde již průzkum provedli a že budova je kompletně evakuovaná. Mezi tím se na místo události dostavilo i druhé družstvo s CAS Tatra 148, které zůstalo v záloze. Po redukci sil a prostředků byla posléze CAS Tatra 148 odeslána zpět na základnu a družstvo s CAS Scania zůstalo ještě na místě události v záloze. Následně byla také velitelem zásahu odesláno zpět na základnu.