16. 6. 2022 Požár kůlny, Veselí nad Lužnicí

Odjezd na základnu: 00:05
Příjezd na základnu: 00:10

Velitel jednotky: Březina Jaroslav
Zasahovali: Jakeš Filip (řidič)
Jakeš Jakub
Jakeš Jiří
Jedlička Roman
Macek Karel
Urban Petr (řidič)
Benda Radek

Stručný popis činnosti: Jednotka byla OPIS České Budějovice vyslána na adresu Svojsíkova 562 ve Veselí nad Lužnicí k požáru nízké budovy. Jednotka se na místo události dostavila společně s jednotkou HZS JčK PS Soběslav. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár kůlny v blízkosti rodinného domu. Kůlna byla požárem zasažena v plném rozsahu. Na pokyn velitele zásahu naše jednotka pomohla s vytvořením dopravního vedení a 1 C proudu z CAS HZS Soběslav k ochlazování rodinného domu. Zároveň vytvořila dopravní vedení a dva C proudy z naší CAS Scania a započala s lokalizací požáru. Po lokalizaci požáru jednotky vyčkaly na příjezd vyšetřovatele a po dokončení jeho práce započaly s rozebíráním kůlny a dohašováním jednotlivých částí konstrukce. Do CAS Scania byla doplňována voda z CAS JSDH Dolní Bukovsko a z naší CAS Tatra 148. Po likvidaci požáru se na rozkaz velitele zásahu část jednotky s CAS Tatra 148 společně s ostatními jednotkami vrátila na základnu a druhá část s CAS Scania zůstala na místě jako dohled. Po uplynutí určené doby dohledu bylo místo předáno majitelce a jednotka se vrátila na základnu.