29. 1. 2022 Požár rodinného domu, Hamr

Odjezd na základnu: 14:25
Příjezd na základnu: 14:35

Velitel jednotky: Urban Roman
Zasahovali: Benda Radek (řidič)
Březina Jaroslav
Fukalová Karolína
Jůn Jiří
Urban Petr
Jakeš Jiří (řidič)
Jakeš Filip
Jakeš Jakub
Rosický Roman

Stručný popis činnosti: Jednotka byla OPIS České Budějovice vyslána k požáru rodinného domu v obci Val, místní část Hamr, č.p. 19. Naše jednotka se na místo události dostavila společně s jednotkou HZS JčK PS Soběslav. Průzkumem bylo zjištěno, že je požárem zasažen jednopodlažní rodinný dům v obytné části v přízemí a podkroví. Jedno družstvo naší jednotky v DT na rozkaz velitele zásahu pomocí jednoho vysokotlakého a jednoho C proudu z CAS Scania a za pomoci nastavovacích žebříků ze zahrady sousedního pozemku rozkryla střešní krytinu a prováděla rozebírání střechy a hašení požáru. Další část jednotky prováděla hašení ze dvora na proudech vytvořených HZS Soběslav. Po lokalizaci požáru prováděla jednotka v podkrovní části i za pomoci motorového rozbrusu a motorové pily rozebírání konstrukcí (sádrokartonové stěny, podlahy apod.), vyklízení prostor, vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování. V průběhu zásahu byla doplňována voda z naší CAS Tatra 148 do CAS Tatra HZS Soběslav. CAS Tatra 148 dvakrát dojela doplnit vodu pomocí plovoucího čerpadla z řeky Nežárky (N 49°9.44610', E 14°46.00903'). Průběžně také byla u zasahujících hasičů prováděna výměna tlakových lahví v DT i za pomoci náhradních lahví, které na místo dopravila jednotka HZS Tábor. Po likvidaci požáru se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.