11. 10. 2023 Asistence PAVUS a.s., Veselí nad Lužnicí (ZOČ)

Datum zásahu: 11. 10. 2023
Adresa, objekt: PAVUS a.s., Veselí nad Lužnicí
Typ zásahu: ostatní pomoc
Technika: CAS Scania
dýchací přístroj Dräger

Vyhlášení poplachu: -
Výjezd jednotky: 9:01
Příjezd k zásahu: 9:06
Odjezd na základnu: 10:01
Návrat na základnu: 10:05

Velitel jednotky: Jůn Jiří
Zasahovali: Jakeš Filip (řidič)

Stručný popis činnosti: Jednotka na žádost firmy Pavus a.s. asistovala u praktické požární zkoušky v areálu firmy na adrese Čtvrť J.Hybeše 879 ve Veselí nad Lužnicí. Po příjezdu na místo události a domluvě s vedoucím pracovníkem zkoušky, bylo zjištěno, že se bude jednat o jednu zkoušku, která spočívala v testu účinnosti samozhášecího zařízení sprinkler na regál plný uskladněných pneumatik a naše jednotka měla dodávat vodu do tohoto zařízení. Proto natáhla jedno vedení B proudu na samozhášecí zařízení, do kterého po celou dobu konání zkoušek dodávala vodu. Jednotka dále připravila jedno záložní vedení C proud a jeden člen jednotky v dýchací technice byl připraven na případný zásah. Poté co se zkouška ukončila, jeden člen v dýchací technice vyndával ze zakouřeného prostředí ohořelé pneumatiky. Poté jednotka zabalila své vybavení a vrátila se na základnu.