30. 7. 2022 Požár třech dodávek, Veselí nad Lužnicí

Odjezd na základnu: 01:47
Příjezd na základnu: 01:54

Velitel jednotky: Urban Petr
Zasahovali: Jakeš Filip (řidič)
Jakeš Jakub
Čížek Petr
Jůn Jiří

Stručný popis činnosti: Jednotka byla OPIS České Budějovice vyslána k požáru třech osobních automobilů ve Veselí nad Lužnicí Pod Rafandou 906. Jednotka se na místo dostavila jako první a průzkumem bylo zjištěno, že jsou přítomny hlídky Policie ČR a Městské policie a že 3 dodávky hoří v plném rozsahu v motorovém i kabinovém prostoru a z části je zasažen i nákladní prostor. Členové začali s lokalizací vysokotlakým proudem a dvěma proudy C. Poté se na místo dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav, jejíž velitel převzal velení. Jednotka Soběslav na jeden C proud nasadila kartuši se smáčedlem a její členové v DT převzali oba C proudy. Jeden člen naší jednotky se rovněž vybavil DT a pokračoval v hašení vysokotlakým proudem. Po likvidaci požáru jednotky vyčkali na příjezd vyšetřovatele. Po závěrečném průzkumu ještě jednotky automobily ochladily C proudem se smáčedlem a poté se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila zpět na základnu.