21. 10. 2021 Taktické cvičení NET4GAS, Žíšov

Odjezd na základnu: 17:42
Příjezd na základnu: 17:48

Velitel jednotky: Benda Radek
Zasahovali: Jakeš Jiří (řidič)
Březina Jaroslav
Jakeš Filip
Jakeš Jakub
Urban Petr

Stručný popis činnosti: Jednalo se o taktické cvičení. Jednotka vyjížděla na pokyn KOPIS České Budějovice k požáru na kompresní stanici ve firmě NET4GAS s.r.o. Žíšov. Po příjezdu na vrátnici objektu jednotka vyčkala na příjezd jednotky HZS JčK PS Soběslav. Jednotky společně dojely na místo události. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár v prostoru dolní části turbosoustrojí č. 7 a 8. Podle informací zaměstnanců se uvnitř haly na blíže neurčeném místě nacházely dvě osoby. Na rozkaz velitele zásahu dva členové naší jednotky v DT pomocí proudu C s pěnou z CAS Tatra HZS Soběslav zahájili vyhledávání pohřešovaných osob současně s hašením požáru. Zároveň bylo připraveno doplňování vody z naší CAS Scania do soběslavské CAS Tatra. Další tři členové naší jednotky s DT byli před budovou připraveni na případnou pomoc se záchranou vyhledávaných osob. Ty byly nalezeny příslušníky HZS Soběslav v druhé části budovy, naši tři členové se proto přesunuli do tohoto úseku. Na pokyn velitele zásahu vystřídali příslušníky HZS Soběslav, kterým docházel vzduch v DT a provedli transport druhé osoby na shromaždiště u CAS Mercedes. Po likvidaci požáru bylo provedeno vyhodnocení cvičení. Následně se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.