12. 5. 2021 Požár chaty, Veselí nad Lužnicí

Odjezd na základnu: 5:14
Příjezd na základnu: 5:24

Velitel jednotky: Fukal Karel
Zasahovali: Jakeš Filip (řidič)
Fukalová Karolína
Urban Petr
Jakeš Jiří (řidič)
Benda Radek

Stručný popis činnosti: Jednotka vyjela na pokyn OPIS České Budějovice k požáru budovy. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že je zde již přítomna hlídka PČR, která poskytovala první pomoc majitelce objektu, kterou vynesla z objektu. Požár byl již majitelkou částečně uhašen pomocí ručního hasícího přístroje, takže nebylo vidět žádné plameny. Dva členové naší jednotky v DT provedli průzkum objektu. Žádná další osoba již nebyla nalezena. Mezitím další členové poskytovali společně s hlídkou PČR předlékařskou péči majitelce objektu a velitel jednotky si vyžádal příjezd ZZS. Na místo se následně dostavila jednotka HZS PS Soběslav, jejíž velitel převzal velení zásahu. Majitelce objektu byla nasazena kyslíková maska z vybavení HZS Soběslav. Po příjezdu ZZS byla majitelka předána do její péče. Mezitím jednotky společně natáhly jeden proud C z vozidla CAS HZS Soběslav do objektu a za pomoci termokamery hledaly skrytá ohniska v obytných a zároveň z přistaveného nastavovacího žebříku i v půdních prostorách. Do příjezdu vyšetřovatele bylo prováděno odvětrávání a monitoring. Po ukončení zásahu byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na základnu.