10. 4. 2021 Požár břehu rybníka a lesa, Drahov

Odjezd na základnu: 15:37
Příjezd na základnu: 15:49

Velitel jednotky: Jedlička Roman
Zasahovali: Fukal Karel (řidič)
Fukalová Karolína
Čížek Petr
Jůn Jiří
Jakeš Jakub
Jakeš Jiří (řidič)
Urban Petr

Stručný popis činnosti: Jednotka vyjela na pokyn OPIS České Budějovice k požáru u rybníka Hluboký Sax. Při příjezdu na místo události (49° 9'47.143"N, 14°45'59.270"E) bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár porostu (rákosí apod.) na břehu rybníka, který se již rozšířil na okraj blízkého lesa, kde hořelo staré listí a lesní hrabanka. Na místě již zasahovala jednotka SDH Drahov. Dále již jednotky pracovaly společně. Z vozidla CAS Scania jednotka rozvinula dopravní vedení 2xB a z rozdělovače tři útočné proudy 3xC, kterými zabránila šíření požáru dále do lesa. Další členové jednotky pomocí vysokotlakého proudu uhasili břeh rybníka a následně zde nasadili plovoucí čerpadlo s jedním proudem 3xB a zastavili šíření požáru dále po břehu rybníka. Po lokalizaci následovalo prolévání prostoru a dohašování jednotlivých ohnisek. Z vozidla CAS Tatra 148 byla doplněna voda do vozu CAS Scania. Pro nízkou hladinu vody nebylo možné provést doplnění vody z rybníka a vozidlo bylo odesláno pro doplnění zpět do Veselí nad Lužnicí. Po jeho návratu byla voda opět doplněna do CAS Scania. Na místo se dostavil vyšetřovatel HZS a hlídka Policie ČR. Na místo se dostavil také zástupce majitele lesa (Petr Maxa - revírník), kterému byl prostor po ukončení zásahu předán a jednotka se vrátila na základnu.