7. 11. 2020 Požár budovy, Nedvědice

Odjezd na základnu: 17:26
Příjezd na základnu: 17:43

Velitel jednotky: Fukal Karel
Zasahovali: Jakeš Filip (řidič)
Březina Jaroslav
Čížek Petr
Jakeš Jakub
Jakeš Jiří (řidič)
Rosický Roman
Macek Karel

Stručný popis činnosti: Jednotka byla OPIS České Budějovice povolána k požáru v objektu ve firmě České houby v Nedvědicích. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že na místě již zasahuje jednotka HZS JčK PS Soběslav, jejíž dva členové prováděli průzkum ve uvnitř objektu, z něhož vycházel kouř. Dva členové naší jednotky v DT je došli vystřídat. Nedařilo se najít ohnisko požáru z důvodu zakouření v celém objektu. Ostatní členové jednotky mezitím pomocí jedné hadice B, rozdělovače a 3 proudů C připravili společně s jednotkou SDH Bechyně útočná vedení v okolí objektu. Tyto C proudy se nakonec nepoužily. Na místo se dostavila plošina HZS JčK PS Tábor, která byla napojena pomocí dvou hadic B na naší CAS Scania. Z této plošiny byla postříkána plechová střecha objektu a v místě největšího odpařování příslušníci HZS Soběslav střechu otevřeli, čímž bylo zjištěno místo požáru. Pomocí přetlakové ventilace HZS Soběslav pak byl objekt odvětrán a mohli začít hasební práce. Členové naší jednotky nejprve v DT (pro každý kus DT použity dvě tlakové lahve) a po úplném odvětrání objektu i bez ní prováděli ve druhém nadzemním podlaží objektu rozebírání sádrokartonových konstrukcí a izolační vaty na stropech a stěnách (cca 10 x 10 m) a plechové bedny (pravděpodobně sušící jednotky) a hasili místa zasažená požárem pomocí 2 proudů C natažených HZS Soběslav. Po závěrečném průzkumu provedeném pomocí termokamery a likvidaci požáru se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.