28. 5. 2020 Požár krovu, Soběslav

Odjezd na základnu: 21:21
Příjezd na základnu: 21:37

Velitel jednotky: Benda Radek
Zasahovali: Jakeš Filip (řidič)
Březina Jaroslav
Urban Petr
Skála Václav
Fukalová Karolína
Fukal Karel (řidič)
Čížek Petr

Stručný popis činnosti: Jednotka byla KOPIS České Budějovice vyslána k požáru budovy v Soběslavi. Po příjezdu na místo události (Wilsonova 230/3) bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár krovu vícepodlažního objektu. Na místě již zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav. Na rozkaz velitele zásahu tři členové naší jednotky v dýchací technice vytvořili jeden proud C od rozdělovače HZS Soběslav, který byl umístěn před budovou, do třetího podlaží a prováděli dle rozkazu hasební práce. Po lokalizaci bylo prováděno rozebírání zasažených konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek. Po odvětrání prostorů další členové jednotky prováděli pomocí kbelíků a lopatek úklid hasební vody z podlahy, aby nedocházelo k prosakování do nižších podlaží. Z CAS Scania bylo provedeno doplnění vody do CAS Mercedes HZS Soběslav. CAS Tatra 148 zůstala v záloze. Po likvidaci požáru se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.