26. 4. 2019 - Požár rodinného domu, Veselí nad Lužnicí
Jednotky HZS JčK Soběslav a Tábor společně s JSDH Veselí nad Lužnicí vyjížděly v pátek 26. dubna 2019 v podvečer k požáru rodinného domu ve Veselí nad Lužnicí.

Datum zásahu: 26. 4. 2019
Adresa, objekt: Veselí nad Lužnicí, Hlinice 75
Typ zásahu: požár
Technika: CAS 30 Scania
CAS 32 Tatra 148
Přetlakový ventilátor PH-VP450
Dýchací přístroj Dräger 4x

Ohlášeno jednotce: 17:58
Vyhlášení poplachu: 17:58
Výjezd jednotky: 18:01
Příjezd k zásahu: 18:04
Zahájení zásahu: 18:04
Odjezd na základnu: 20:07
Příjezd na základnu: 20:10

Velitel jednotky: Jedlička Roman
Zasahovali: Benda Radek (řidič)
Březina Jaroslav
Jakeš Filip
Horváth Karel
Urban Petr
Urban Roman (řidič)
Fukal Karel
Filípek Roman

Stručný popis činnosti: Jednotka byla povolána OPIS České Budějovice k požáru domu v ulici Hlinice 75. Jednotka se na místo dostavila jako první. Průzkumem bylo zjištěno že z půdního prostoru budovy uniká kouř. Dále bylo zjištěno že je budova uzamčena a majitel se nenachází v místě. Pro vstup do budovy byl přistaven žebřík na balkon v 1.NP. Z každé naší CAS byl vytvořen jeden proud C z obou stran budovy. Mezitím se na místo dostavila jednotka HZS PS Soběslav, jejíž velitel převzal velení a jednotky dále pracovaly společně. Současně se na místo dostavila hlídka PČR. Po vstupu na balkon bylo za asistence PČR provedeno vniknutí do budovy přes balkonové okno. Průzkumem bylo zjištěno, že dochází ke žhnutí elektrické instalace a izolace u vstupu do půdních prostor a požár se začíná šíří do podkrovního prostoru. Po odpojení elektřiny bylo zahájeno hašení a pro odvětrání prostoru nasazena přetlaková ventilace. Pro nepřístupnost z vnitřku budovy byla odstraněna z části střechy střešní krytina a vyřezán otvor pro vstup k ohnisku požáru. Z tohoto otvoru bylo provedeno dohašení a vyklizení požárem zasaženého uskladněného vybavení. Po ukončení zásahu byla jednotka velitelem zásahu odeslána na základnu.