9. 12. 2018 - Požár obytné buňky, Veselí nad Lužnicí
Jednotky HZS JčK Soběslav společně s dobrovolnými hasiči z Veselí nad Lužnicí a Dolního Bukovska zasahovaly v neděli 9. 12. 2018 v noci při požáru obytné buňky v Jindřichohradecké ulici ve Veselí nad Lužnicí.

Datum zásahu: 9. 12. 2018
Adresa, objekt: Veselí nad Lužnicí, Jindřichohradecká 121
Typ zásahu: požár
Technika: CAS-32 Tatra 148
DA Iveco
Dýchací přístroje Dräger 4x

Ohlášeno jednotce: 3:10
Vyhlášení poplachu: 3:10
Výjezd jednotky: 3:19
Příjezd k zásahu: 3:27
Zahájení zásahu: 3:28
Odjezd na základnu: 6:15
Příjezd na základnu: 6:20

Velitel jednotky: Benda Radek
Zasahovali: Urban Roman (řidič)
Skála Václav
Urban Petr
Fukal Karel (řidič)
Březina Jaroslav
Jakeš Jiří
Jakeš Jakub
Macek Karel

Stručný popis činnosti: Jednotka byla vyslána KOPIS České Budějovice k požáru garáže v ulici Jindřichohradecká 121 ve Veselí nad Lužnicí. Na místo jsme se dostavili společně s jednotkou HZS JčK PS Soběslav. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár obestavěné obytné dbojbuňky a že objekt je požárem zasažen v plném rozsahu. Jednotka v dýchací technice pomocí jednoho proudu C započala s lokalizací požáru ze strany, která přiléhá k sousední garáži, aby se zabránilo rozšíření na okolní budovy. Během průzkumu a lokalizace nebyla zjištěna přítomnost osob v objektu. Na místo se dostavila také jednotka SDH Dolní Bukovsko, která prováděla doplňování vody do naší CAS. Na rozkaz velitele zásahu také členové naší jednotky vynesli z hořícího objektu jednu propanbutanovou láhev. Po změření její teploty termokamerou byla ponořena do vaničky s vodou kvůli ochlazení. Po lokalizaci požáru členové jednotky pomocí osvětlovacího stojanu z DA Iveco provedli osvětlení místa zásahu a společně s ostatními jednotkami započali s odvětráváním prostor, rozebíráním konstrukcí a dohašováním požáru i za pomoci nastavovacího žebříku. Část jednotky také provedla průzkum v okolních budovách a informovala jejich majitele. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila na rozkaz velitele zásahu na základnu.