31. 7. 2018 - Požár v kotelně, Soběslav
Požár kotelny v autolakovně v Soběslavi v úterý 31. 7. 2018 dopoledne likvidovala jednotka HZS JčK Soběslav společně s dobrovolnými hasiči z Veselí nad Lužnicí, Přehořova a Plané nad Lužnicí.

Datum zásahu: 31. 7. 2018
Adresa, objekt: Soběslav, U jatek 796
Typ zásahu: požár
Technika: CAS-32 Tatra 815
CAS-32 Tatra 148

Ohlášeno jednotce: 11:27
Vyhlášení poplachu: 11:27
Výjezd jednotky: 11:34
Příjezd k zásahu: 11:44
Zahájení zásahu: 11:45
Odjezd na základnu: 12:11
Příjezd na základnu: 12:24

Velitel jednotky: Fukal Karel (řidič)
Zasahovali: Jůn Jiří
Skála Váslav
Urban Petr
Jakeš Jiří (řidič)
Zimmel František
Čížek Petr
Boháč René

Stručný popis činnosti: Jednotka bylo povolána OPIS české Budějovice k požáru v kotelně ve firmě Autolakovna Pokorný v Soběslavi. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár uhlí v podávacím dopravníku ke kotli. Na rozkaz velitele zásahu pomohli členové naší jednotky s instalací přetlakové ventilace soběslavské jednotce a poté zůstali v záloze. Na místo se rovněž dostavily jednotky SDH Přehořov a SDH Planá nad Lužnicí. Po likvidaci požáru se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.