4. 7. 2018 - Požár skladu na pile, Kardašova Řečice
Do Kardašovy Řečice, kde došlo k požáru skladu na pile, vyjížděly ve středu 4. 7. 2018 ráno jednotky HZS JčK Soběslav a Jindřichův Hradec společně s dobrovolnými hasiči z Kardašovy Řečice, Jindřichova Hradce, Pluhova Žďáru, Deštné a Veselí nad Lužnicí.

Datum zásahu: 4. 7. 2018
Adresa, objekt: Kardašova Řečice, Palackého 701
Typ zásahu: požár
Technika: CAS-32 Tatra 815
CAS-32 Tatra 148
plovoucí čerpadlo Niagara

Ohlášeno jednotce: 7:05
Vyhlášení poplachu: 7:05
Výjezd jednotky: 7:15
Příjezd k zásahu: 7:31
Zahájení zásahu: 7:31
Odjezd na základnu: 11:29
Příjezd na základnu: 11:44

Velitel jednotky: Jedlička Roman
Zasahovali: Urban Roman (řidič)
Urban Petr
Skála Václav
Jakeš Jiří (řidič)
Fukal Karel

Stručný popis činnosti: Jednotka vyjela na pokyn OPIS České Budějovice k požáru pily v Kardašově Řečici. Při příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že zde již zasahuje několik jednotek. Na pokyn velitele zásahu se část naší jednotky přesunula na střechu zděné budovy, která sousedila s budovou zasaženou požárem, a společně se členy jednotek JSDH Kardašova Řečice a JSDH Deštná rozebrala část střechy pro zjištění, zda nebyla střecha zasažena požárem. Poté se jednotka zapojila do rozebírání a dohašování propadlé konstrukce střechy na místě požárem zasažené budovy. Zbytek jednotky prováděl dálkovou dopravu vody z čerpacího stanoviště u rybníka Velká Ochoz, které zřídila jednotka JSDH Pluhův Žďár. Pro posílení tohoto čerpacího stanoviště bylo zapůjčeno plovoucí čerpadlo Niagára. CAS-32 Tatra 815 přivezla vodu sedmkrát, CAS-32 Tatra 148 šestkrát. Po likvidaci požáru se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.