18. 6. 2018 - Taktické cvičení, ZŠ Komenského, Soběslav
Požár ve 2. patře základní školy na Komenského ulici v Soběslavi byl námětem taktického cvičení, do kterého se v pondělí 18. 6. 2018 dopoledne zapojily jednotky HZS JčK Soběslav a Tábor společně s jednotkou SDH Veselí nad Lužnicí.

Datum zásahu: 18. 6. 2018
Adresa, objekt: Komenského 20/22, Soběslav
Typ zásahu: taktické cvičení
Technika: CAS-32 Tatra 815
dýchací přístroj Dräger 2x

Ohlášeno jednotce: 10:02
Vyhlášení poplachu: 10:02
Výjezd jednotky: 10:06
Příjezd k zásahu: 10:18
Zahájení zásahu: 10:19
Odjezd na základnu: 10:49
Příjezd na základnu: 11:04

Velitel jednotky: Benda Radek
Zasahovali: Urban Roman (řidič)
Březina Jaroslav
Čížek Petr

Stručný popis činnosti: Jednotka byla KOPIS České Budějovice povolána k požáru v Komenského ulici v Soběslavi. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár v prostoru počítačové učebny, která se nachází v III. nadzemním podlaží budovy Základní školy. Na místě již zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav. Na rozkaz velitele zásahu dva členové naší jednotky v dýchací technice vytvořili druhý útočný proud C ve III. nadzemním podlaží od rozdělovače soběslavské jednotky a podílela se na lokalizaci a likvidaci požáru. Naše CAS společně s CAS HZS JčK PS Tábor, která se také dostavila na místo události, byla v záloze pro případné doplňování vody do CAS soběslavské jednotky. Po skončení cvičení se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.