8. 5. 2018 - Požár pily, Dráchov
Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v úterý 8. 5. 2018 večer. Při požáru pily v Dráchově zasahovaly jednotky HZS JčK Soběslav, Tábor a České Budějovice společně s dobrovolnými hasiči z Dráchova, Dolního Bukovska, Kardašovy Řečice, Lomnice n.L., Tučap a Veselí nad Lužnicí.

Datum zásahu: 5. 5. 2018
Adresa, objekt: Dráchov 45
Typ zásahu: požár
Technika: CAS-32 Tatra 815
CAS-32 Tatra 148
plovoucí čerpadlo Niagara

Ohlášeno jednotce: 21:33
Vyhlášení poplachu: 21:33
Výjezd jednotky: 21:39
Příjezd k zásahu: 21:46
Zahájení zásahu: 21:47
Odjezd na základnu: 8:12
Příjezd na základnu: 8:22

Velitel jednotky: Jedlička Roman
Zasahovali: Jakeš Jiří (řidič)
Březina Jaroslav
Jůn Jiří
Fukal Karel (řidič)
Jakeš Filip
Záhorský Matěj
Čížek Petr

Stručný popis činnosti: Naše jednotka byla OPIS České Budějovice vyslána k požáru pily v obci Dráchov. Při příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že zde již zasahují jednotky HZS JčK PS Soběslav a JSDH Dráchov. Jednalo se požár střechy pily a meziskladu dřeva. Na rozkaz velitele zásahu členové naší jednotky již vytvořeným proudem C hasili střechu dílny. Po lokalizace požáru společně se členy JSDH Tučapy prováděli rozebírání střešní konstrukce na střeše dílny a dohašování skrytých ohnisek požáru. Další část jednotky vytvořila pomocí hadic B druhé dopravní vedení od čerpacího stanoviště, zřízeného JSDH Dráchov na břehu Lužnice pod silničním mostem, k požářišti. Dále bylo vytvořeno druhé čerpací stanoviště pomocí plovoucího čerpadla Niagara u mlýnského náhonu a pomocí naší CAS-32 T148 společně s CAS-32 T148 JSDH Dolní Bukovsko byly prováděna dálková kyvadlová doprava vody na místo zásahu a doplňování vody do zasahujících cisteren. Z CAS-32 T815 byla dodávána voda na plošinu jednotky HZS JčK PS Tábor. Po likvidaci požáru se jedno naše družstvo s CAS-32 T148 na rozkaz velitele zásahu vrátilo na základnu. Druhé družstvo s CAS-32 T815 zůstalo na místě společně s místní jednotkou jako dohled. Během noci byl prováděn průzkum a případné dohašování doutnajících ohnisek. Ráno se na místo zásahu vrátila jednotka HZS JčK PS Soběslav, která společně s naší jednotkou pokračovala v dohašení skrytých ohnisek požáru. Poté se na rozkaz velitele zásahu naše jednotka vrátila na základnu.