24. 4. 2018 - Dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu, Veselí nad Lužnicí
Všechny složky IZS včetně jednotek SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav zasahovaly v úterý 24. 4. 2018 odpoledne u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu ve Veselí nad Lužnicí.

Datum zásahu: 24. 4. 2018
Adresa, objekt: Veselí nad Lužnicí
GPS: 49.1869672N, 14.7064542E
Typ zásahu: dopravní nehoda silniční
Technika: CAS-32 Tatra 148

Ohlášeno jednotce: 18:09
Vyhlášení poplachu: -
Výjezd jednotky: 18:10
Příjezd k zásahu: 18:12
Zahájení zásahu: 18:12
Odjezd na základnu: 18:43
Příjezd na základnu: 18:45

Velitel jednotky: Kaisler Stanislav
Zasahovali: Urban Roman (řidič)
Horváth Karel
Zimmel František

Stručný popis činnosti: Členové jednotky, kteří se nacházeli v hasičské zbrojnici, byli informování, že nedaleko došlo k dopravní nehodě se zraněním osoby. Dva členové se okamžitě na místo vydali pěšky. Průzkumem bylo zjištěno, že na křižovatce u odbočení ze silnice I/603 na parkoviště obchodu Penny Market (GPS: 49.1869672N, 14.7064542E) došlo ke střetu osobního automobilu a motocyklu. O zraněného motocyklistu pečovala jedna z kolemjdoucích. Zraněný ležel na zádech, životní funkce byly v pořádku, komunikoval, pokus o jakýkoliv pohyb mu ale způsoboval bolest. Jiní zranění na místě nebyli, ZZS již byla informována. Členové jednotky komunikovali se zraněným a kontrolovali jeho životní funkce. Druzí dva členové jednotky se na místo dostavili s CAS-32 Tatra 148, kterou ustavili tak, aby chránila zasahující. Poté až do příjezdu Policie ČR řídili na místě dopravu. Ve spolupráci s Policií ČR naši členové zajistili místo pro přistání vrtulníku na nedaleké křižovatce silnic I/603 a II/147 a pomáhali nadále při řízení dopravy. Na místo se následně dostavila také jednotka HZS JčK PS Soběslav a přiletěl vrtulník LZS AČR. Dle pokynů lékařů členové naší jednotky asistovali při ošetření pacienta a také při vytvoření zástěn. Po odletu vrtulníku se zraněným se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.