13. 4. 2018 - Padlý strom na železniční trati, Val
Další padlý strom likvidovaly společně jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav na železniční trati Veselí n.L. - Č.Velenice v katastru obce Val v pátek 13. 4. 2018 odpoledne.

Datum zásahu: 13. 4. 2018
Adresa, objekt: Železniční trať Veselí n.L. - Č.Velenice (GPS: 49°8'23.627"N, 14°44'9.036"E)
Typ zásahu: technická pomoc
Technika: DA Iveco

Ohlášeno jednotce: 16:33
Vyhlášení poplachu: 16:33
Výjezd jednotky: 16:37
Příjezd k zásahu: 16:52
Zahájení zásahu: 16:52
Odjezd na základnu: 17:07
Příjezd na základnu: 17:25

Velitel jednotky: Jedlička Roman
Zasahovali: Benda Radek (řidič)
Březina Jaroslav
Urban Petr
Urban Roman
Macek Karel

Stručný popis činnosti: Jednotka vyjela na pokyn OPIS České Budějovice ke stromu padlému přes koleje u Nového rybníka. Na místo se jednotka dostavila současně s jednotkou HZS JčK PS Soběslav. Průzkumem bylo zjištěno, že se na přejezdu nachází osobní motorový vlak, který zastavil cca 300m před stromem padlým přes koleje. Jednotky za pomoci soběslavské pily strom rozřezaly a odstranily z trati. Pro případ dalšího stromu mezi místem zásahu a Veselím nad Lužnicí tři členové naší jednotky s motorovou pilou na pokyn velitele zásahu nastoupili do zde stojícího vlaku. S ním se přesunuli do Veselí nad Lužnicí, kde byli vyzvednuti vozidlem se zbytkem jednotky, a poté se jednotka vrátila na základnu.