21. 9. 2017 - Požár ve skepě rodinného domu, Veselí nad Lužnicí
U požáru ve sklepě rodinného domu ve Veselí nad Lužnicí zasahovaly ve čtvrtek 21. 9. 2017 v noci jednotky HZS JčK Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí.

Datum zásahu: 21. 9. 2017
Adresa, objekt: Čs. armády 252, Veselí nad Lužnicí
Typ zásahu: požár
Technika: CAS-32 Tatra 815
dýchací přístroj Draeger 2x

Ohlášeno jednotce: 22:59
Vyhlášení poplachu: 22:59
Výjezd jednotky: 23:07
Příjezd k zásahu: 23:09
Zahájení zásahu: 23:09
Odjezd na základnu: 00:26
Příjezd na základnu: 00:29

Velitel jednotky: Urban Roman (řidič)
Zasahovali: Skála Václav
Urban Petr
Čížek Petr

Stručný popis činnosti: Naše jednotka byla KOPIS České Budějovice povolána k požáru ve sklepě rodinného domu ve Veselí nad Lužnicí. Při příjezdu na místo zde již zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav. Na rozkaz velitele zásahu naše jednotka vytvořila jeden proud C z naší CAS ke sklepnímu okénku, otevřením jeho vnitřní části zajistila lepší odvětrání sklepních prostor a vodou z proudu C hasila hořící hromadu větví v rohu sklepa, dokud se do sklepních prostor vnitřkem domu nedostali příslušníci soběslavské jednotky. Následně se dva naši členové v dýchací technice u vchodu do sklepa připravili na střídání soběslavských hasičů. K tomuto střídání nakonec nedošlo. Po lokalizaci požáru naše jednotka vyčkala na příjezd vyšetřovatele a následně se na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.