19. 8. 2017 - Likvidace následků vichřice 2, Veselí nad Lužnicí
Druhý ze zásahů, které absolvovala jednotka SDH Veselí nad Lužnicí v sobotu 19. 8. 2017 při likvidaci následků vichřice, která se přehnala nad Veselím nad Lužnicí a jeho okolím.

Datum zásahu: 19. 8. 2017
Adresa, objekt: Vlkov, Veselí nad Lužnicí
Typ zásahu: technická pomoc
Technika: DA Iveco
motorová pila Oleo-Mac

Ohlášeno jednotce: 4:56
Vyhlášení poplachu: 4:56
Výjezd jednotky: 4:56
Příjezd k zásahu: 4:56
Zahájení zásahu: 4:56
Odjezd na základnu: 10:49
Příjezd na základnu: 10:49

Velitel jednotky: Jedlička Roman
Zasahovali: Jakeš Filip (řidič)
Čížek Petr
Horváth Karel
Macek Karel
Urban Petr
Záhorský Matěj

Stručný popis činnosti: Jednotka vyjela na pokyn OPIS České Budějovice do obce Vlkov č.p.102, kde strom padl na vozovku a do vedení VN. Cestou k místu události byla pracovníkem EON předána zpráva o odpojení vedení VN. Při příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o vyvrácenou lípu o průměru cca 1m. Proto bylo OPIS požádáno o přivolání jednotky s výkonnější motorovou pilou. Do doby příjezdu posil jednotka začala za pomoci motorové pily s rozřezáváním kmene.Na místo se dostavila jednotka JSDH Lomnice nad Lužnicí,která zbytek kmene rozřezala. Jednotlivé části kmene byly odtaženy z komunikace za pomoci traktoru, který přivolala majitelka objektu. Od řidiče traktoru jednotka převzala informaci o padlém stromu na cestě mezi obcí Vlkov a Val. Strom byl rozřezán a odstraněn z vozovky. Jednotka byla dále vyslána OPIS k zprůjezdnění cesty k rekreačnímu středisku Al&Pa u jezu Krkavec a chatám podél řeky Nežárky. Na této cestě členové jednotky rozřezali a z cesty odstranili devět vyvrácených stromů. Po ukončení této činnosti se jednotka přesunula do ulice Hamerská, kde byl v č.p.89 hlášen padlý strom. Po nalezení adresy bylo zjištěno, že se jedná o chatu, kde není nikdo přítomen a žádný padlý strom nebyl objeven. Jednotka rozřezala a odstranila padlý strom, který se nacházel na cestě k výše uvedené adrese. Poté byla jednotka odeslána do Sokolské ulice, kde byl hlášen strom padlý na sportovní halu. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o vyvrácený strom, který je opřený o vstupní část sportovní haly. Vzhledem k jeho velikosti bylo po konzultaci s OPIS rozhodnuto o povolání plošiny z HZS Jčk Tábor a jednotky HZS Jčk Soběslav. Poté byla jednotka odeslána k dalšímu zásahu.