3.11.2009 - Taktické cvičení na Tranzitu
Zásahová jednotka SDH Veselí nad Lužnicí vyjížděla v úterý 3.11.2009 odpoledne k taktickému cvičení na Kompresní stanici RWE Transgas Net v Žíšově.

Datum zásahu: 3.11.2009 Typ zásahu: taktické cvičení
Adresa, objekt: Kompresní stanice RWE Transgas Net s.r.o. Žíšov Technika: CAS-32 Tatra 815
dýchací přístroje Saturn S5

Oznámení: - Zahájení zásahu: 16.24
Vyhlášení poplachu: 16.06 Odjezd na základnu: 17.19
Výjezd jednotky: 16.14 Příjezd na základnu: 17.32
Příjezd k zásahu: 16.24

Velitel jednotky: Březina Jaroslav Zasahovali: Urban Roman
Jakeš Jiří
Šimonovič Petr

Stručný popis činnosti: Jednalo se o simulaci požáru oleje na TS v záchytné jímce pod TS a mimo záchytnou jímku. Pro příjezd k zásahu musela naše jednotka z důvodu uzavírky mostu přes řeku Lužnici v centru Veselí nad Lužnicí použít objízdnou trasu po obchvatu města, což způsobilo delší dojezdový čas na místo zásahu. Při příjezdu na místo zásahu zde již zasahovala požární hlídka RWE Transgas (Mercedes Atego) a HZS Soběslav (CAS-24 Liaz). Na rozkaz velitele zásahu vytvořila naše jednotka jedno vedení B z hydrantu místní hydrantové sítě do CAS-24 LIAZ HZS Soběslav na doplňování vody. Na pokyn velitele zásahu pak 2 členové naší jednotky v DT vystřídali členy PH Transgas u C proudu na podlaží 0 u TS 2. Po ukončení taktického cvičení se jednotka vrátila na základnu.