6.7.2009 - Hasiči pátrali po neznámé ženě
Zdravotní záchranná služba, Policie ČR i hasiči pátrali v pondělí 6.7.2009 dopoledne v okolí kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí po neznámé ženě, která volala na tísňovou linku 112.

Datum zásahu: 6.7.2009 Typ zásahu: planý poplach
Adresa, objekt: okolí kulturního domu a Hotelu Lucia ve Veselí n.L. Technika: DA Citroen Jumper

Oznámení: - Zahájení zásahu: 9.10
Vyhlášení poplachu: 9.03 Odjezd na základnu: 9.42
Výjezd jednotky: 9.08 Příjezd na základnu: 9.45
Příjezd k zásahu: 9.10/td>

Velitel jednotky: Březina Jaroslav Zasahovali: Kaisler Stanislav
Čížek Petr

Stručný popis činnosti: Naše jednotka SDH Veselí nad Lužnicí vyjížděla na výzvu SOPIS Tábor ke kulturnímu domu ve Veselí nad Lužnicí. Při příjezdu na místě již byla posádka ZZS Soběslav a hlídka Policie ČR Veselí n.L. Na linku 112 nahlásila neznámá žena, že se nachází v prostoru zastávky autobusů před kulturním domem ve Veselí nad Lužnicí a že má zdravotní potíže. V tomto prostoru však nikdo nebyl nalezen. Na místo se dostavila rovněž posádka ZZS Tábor a jednotka HZS Soběslav s CAS-24 Liaz. Bylo prohledáno okolí kulturního domu, Hotelu Lucia a také sociální zařízení blízkého vodáckého tábořiště. Nikdo se zdravotními potížemi však nebyl nalezen ani zde. Rovněž v recepci Hotelu Lucia a ani v recepci nedalekého Penzionu Na soutoku nikdo o ničem nevěděl. Na pokyn velitele zásahu se následně jednotka vrátila na základnu.