26.4.2009 - U Mažic shořel srub
K požáru dřevěného srubu v bývalé pískovně v lese u silnice z Mažic do Vesců vyjížděla v neděli 26.4. odpoledne zásahová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí.

Datum zásahu: 26.4.2009 Typ zásahu: požár
Adresa, objekt: dřevěný srub v bývalé pískovně u silnice z Mažic do Vesců Technika: CAS-32 Tatra 815
DA Citroen Jumper

Oznámení: - Zahájení zásahu: 15.27
Vyhlášení poplachu: 15.09 Odjezd na základnu: 16.10
Výjezd jednotky: 15.13 Příjezd na základnu: 16.24
Příjezd k zásahu: 15.27

Velitel jednotky: Březina Jaroslav Zasahovali: Urban Roman
Kaisler Stanislav
Fukal Karel
Benda Radek
Horváth Karel
Boháč René
Záhora Jaroslav
Čížek Petr

Stručný popis činnosti: Po příjezdu na místo události naše jednotka zjistila, že se jedná o požár dřevěného srubu a okolního lesa v prostoru bývalé pískovny u silnice z Mažic do Vesců. Na místě již zasahovala jednotka HZS Soběslav s CAS-32 Tatra 815, požár již byl lokalizován. Napojili jsme naší CAS-32 Tatra 815 jednou hadicí B na soběslavskou T-815 a postupně jsme ji doplňovali vodou. Na místo se také dostavila JSDHO Dolní Bukovsko s CAS-32 Tatra 148 a CAS-25 Škoda 706, ale byla hned velitelem zásahu odeslána na základnu. Členové naší jednotky pomáhali na C proudech HZS Soběslav s hašením a při úklidu materiálu. Po příjezdu vyšetřovatele HZS byla naše jednotka velitelem zásahu odeslána na základnu.

Fotografie ze zásahu najdete v rubrice Fotogalerie.