31.12.2008 - Silvestrovský požár v Hamru
Přípravy na oslavu konce roku přerušil ve středu 31.12.2008 odpoledne členům zásahové jednotky SDH Veselí n.L. výjezd k požáru trvale obydlené zahradní chatky v Hamru.

Datum zásahu: 31.12.2008 Typ zásahu: požár
Adresa, objekt: trvale obydlená zahradní chatka v Hamru Technika: CAS-32 Tatra 815
DA Citroen Jumper

Oznámení: - Zahájení zásahu: 15.13
Vyhlášení poplachu: 15.00 Odjezd na základnu: 16.38
Výjezd jednotky: 15.06 Příjezd na základnu: 16.48
Příjezd k zásahu: 15.13

Velitel jednotky: Kaisler Stanislav Zasahovali: Březina Jaroslav ml.
Urban Roman
Fukal Karel
Benda Radek
Horváth Karel
Macek Karel
Záhora Jaroslav

Stručný popis činnosti: Naše jednotka dorazila na místo zásahu v obci Val - Hamr společně s jednotkou HZS Soběslav (CAS-24 Liaz). Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár trvale obydlené zahradní chatky, která stojí těsně vedle kravína. Pomocí jednoho proudu vysokotlaké vody zahájila lokalizaci požáru. Zároveň byla jedním proudem C ochlazována stěna a střecha vedle stojícího kravína. Jednou bylo také provedeno doplnění vody do CAS-24 Liaz HZS Soběslav. Na místo se dostavila také jednotka SDH Kardašova Řečice (CAS-24 Liaz), která doplňovala vodu do naší CAS-32 Tatra 815. Po lokalizaci požáru bylo prováděno rozebírání ohořelých konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek. Vysokotlakým proudem byla také ochlazována 2 kg propan-butanová láhev s vařičem, která byla vynesena s chatky. Po likvidaci se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.

Fotografie ze zásahu najdete v rubrice Fotogalerie.

Rubrika: Zásahy, Aktualizace: 31.12.2008; 19:21:21   -Začátek stránky-   -Zpět-