17.11.2007 - Požár v rodinném domě ve Vlkově
Zřejmě závada na elektroinstalaci způsobila v rodinném domě ve Vlkově požár, ke kterému v sobotu 17.11.2007 před polednem vyjížděly jednotky SDH Veselí n.L., SDH Vlkov a HZS Soběslav.

Datum zásahu: 17.11.2007 Typ zásahu: požár
Adresa, objekt: Vlkov č.p. 53, rodinný dům, veranda Technika: CAS-32 Tatra 815
DA-12 Avia

Oznámení: 11.19 Zahájení zásahu: 11.35
Vyhlášení poplachu: 11.19 Odjezd na základnu: 12.48
Výjezd jednotky: 11.25 Příjezd na základnu: 12.55
Příjezd k zásahu: 11.36

Velitel jednotky: Kaisler Stanislav Zasahovali: Březina Jaroslav ml.
Jedlička Roman
Urban Roman
Urban Václav
Zimmel František
Boháč René
Jakeš Jiří
Macek Karel

Stručný popis činnosti: Na místo jako první dorazilo naše družstvo s DA-12 Avia. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár ve stropním prostoru přístavku (verandy) u rodinného domu ve Vlkově č.p. 53. Požár již byl lokalizován majitelem. Vzápětí se na místo společně dostavilo naše druhé družstvo s CAS-32 Tatra 815 a jednotka HZS Soběslav s CAS-24 Liaz, později se rovněž dostavila místní jednotka SDH Vlkov (bez techniky). Místo požáru, kde doutnaly trámy, prkna a piliny použité jako izolace, bylo ochlazeno pomocí jednoho proudu vysokotlaké vody z CAS-24 Liaz. Po příjezdu vyšetřovatele a zdokumentování místa požáru byla postupně rozebírána konstrukce střechy přístřešku, dohašována jednotlivá ohniska a místo bylo rovněž přirozeně odvětráváno. Po likvidaci požáru bylo místo předáno místní jednotce a naše jednotka se na rozkaz velitele zásahu společně s jednotkou HZS Soběslav vrátila na základnu.

Fotografie ze zásahu najdete v rubrice Fotogalerie.

Rubrika: Zásahy, Aktualizace: 18.11.2007; 7:39:26   -Začátek stránky-   -Zpět-