18.9.2007 - Požár domu v Hamerské ulici měl tragické následky
Výjezdem k požáru rodinného domu v Hamerské ulici ve Veselí nad Lužnicí začalo úterý 18.září 2007 pro členy místní jednotky SDH. V průběhu likvidace požáru byla objeveno mrtvé tělo obyvatelky domu.

Datum zásahu: 18.9.2007 Typ zásahu: požár
Adresa, objekt: byt v rodinném domě, Hamreská ulice, Veselí nad Lužnicí Technika: CAS-32 Tatra 148
DA-12 Avia
dýchací přístroje Saturn S5
elektrocentrála Honda

Oznámení: 00.00 Zahájení zásahu: 00.14
Vyhlášení poplachu: 00.00 Odjezd na základnu: 09.10
Výjezd jednotky: 00.13 Příjezd na základnu: 09.16
Příjezd k zásahu: 00.14

Velitel jednotky: Březina Jaroslav ml. Zasahovali: Fukal Karel
Macek Karel
Kaisler Stanislav
Boháč René
Benda Radek
Čížek Petr
Šimonovič Petr

Stručný popis činnosti: Jednalo se o požár v bytě rodinného domu. Při příjezdu naší jednotky na místě události již zasahovala jednotka HZS Soběslav (CAS-24 Liaz). Na rozkaz velitele zásahu naše jednotka pomáhala s průzkumem místa události za použití dýchací techniky ( dva hasiči), bylo nataženo jedno "B" vedení na doplňování vody z naší CAS-32 Tatra 148 do CAS-24 Liaz, na DA-12 postaven osvětlovací stožár a připojen na elektrocentrálu Honda. Během průzkumu byla v bytě, ve kterém byla z důvodu zakouření velice ztížená orientace, nalezena jedna osoba, přítomný lékař ZZS však bohužel mohl pouze konstatovat smrt. Po lokalizaci a přirozeném odvětrání místností pokračovala naše jednotka ve vyhledávání dalších osob v rodinném domě a jeho blízkém okolí. Přítomnost dalších obyvatel se naštěstí nepotvrdila. Po likvidaci bylo místo události v 3.05 hod. předáno velitelem zásahu naší jednotce, která měla za úkol místo dozorovat do příjezdu Policie ČR (k dalšímu šetření) do 9.00 hod. Vzhledem k pracovním povinnostem došlo k vystřídání dvou zasahujících členů naší jednotky. Při příjezdu vyšetřovatelů byla naše jednotka odeslána na základnu.

Fotografie ze zásahu najdete v rubrice Fotogalerie.

Rubrika: Zásahy, Aktualizace: 18.9.2007; 21:07:12   -Začátek stránky-   -Zpět-