10.6.2007 - Požár trávy a náletových křovin

Datum zásahu: 10.6.2007 Typ zásahu: požár
Adresa, objekt: budějovické zhlaví železničí stanice Veselí nad Lužnicí Technika: CAS-32 Tatra 815
CAS-32 Tatra 148

Oznámení: - Zahájení zásahu: 13.07
Vyhlášení poplachu: 13.02 Odjezd na základnu: 14.21
Výjezd jednotky: 13.04 Příjezd na základnu: 14.25
Příjezd k zásahu: 13.07

Velitel jednotky: Březina Jaroslav ml. Zasahovali: Kaisler Stanislav
Benda Radek
Boháč René
Zimmel František
Fukal Karel

Stručný popis činnosti: Další požár trávy a náletových křovin u vjezdu do veselského nádraží hasili v neděli 10.června 2007 odpoledne členové zásahové jednotky SDH Veselí nad Lužnicí spolu s jednotkou HZS České dráhy České Budějovice.

Naše jednotka byla povolána na žádost jednotky HZS ČD a.s. České Budějovice. Jednalo se o požár trávy a náletových křovin v prostoru mezi kolejemi na ploše cca 15x150m na budějovickém zhlaví železniční stanice Veselí nad Lužnicí u trati č.220 Č.Budějovice - Praha na kilometru 37,1. Během požáru rovněž shořela dřevěná bedna o rozměrech (ŠxVxD) cca 1x1x2 m, ve které bylo uskladněno ruční nářadí a náhradní díly (majitel Správa dopravní cesty, traťový okrsek Ševětín).

Bylo nám nahlášeno, že jednotka HZS ČD s CAS-24 Liaz již zasahuje z prostoru od odstavných kolejí u trati Veselí n.L. - Č.Velenice, tedy z jižní strany, která je vzdálenější od stanice Veselí n.L. První naše družstvo tedy s CAS-32 Tatra 815 k místu přijelo z druhé strany, z ulice U družstva, a po průzkumu, pomocí jednoho proudu C (cca 120 m) požár lokalizovalo ze severní strany, která je blíže stanice Veselí n.L.

Druhé družstvo s CAS-32 Tatra 148 mělo za úkol doplnit vodu do cisterny jednotky HZS ČD. Během cesty na místo doplnění však jednotka HZS ČD odjela také do ulice U družstva. Po zjištění této situace se tedy i naše druhé družstvo přesunulo tamtéž, kde zůstalo v záloze. Velitel jednotky HZS ČD se po chvíli rozhodl vrátit na místo, odkud zasahovala původně, po domluvě naše druhé družstvo zůstalo na místě, s tím, že v případě potřeby bude povoláno, aby doplnilo do CAS-24 Liaz vodu. K této situaci později došlo a tak naše druhé družstvo odjelo s CAS-32 Tatra 148 doplnit vodu (doplněno cca 3 000 l) do cisterny CAS-24 Liaz jednotky HZS ČD, poté se vrátilo zpět do ulice U družstva.

První družstvo mezitím na svém úseku požár zlikvidovalo (spotřeba cca 4 000 l vody). Obě naše jednotky na místě vyčkaly příjezdu vyšetřovatele. Poté na rozkaz velitele zásahu z jednotky HZS ČD, která již také na svém úseku požár zlikvidovala, se všechny jednotky vrátily na základnu.

Fotografie ze zásahu najdete v rubrice Fotogalerie.

Rubrika: Zásahy, Aktualizace: 10.6.2007; 22:12:40   -Začátek stránky-   -Zpět-