16. 9. 2023 - 24. ročník Memoriálu Josefa Žahoura, Veselí nad Lužnicí
Sbor dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí uspořádal v sobotu 16. září 2023 24. ročník Memoriálu Josefa Žahoura, soutěže v požárním útoku. Na start soutěže se v nádherném slunečném počasí postavilo třicet devět soutěžních družstev.

V mládežnických kategoriích se dopoledne soutěžilo podle standardních pravidel požárního útoku Plamen a představilo se dvacet soutěžních družstev ve dvou kategoriích. V kategorii mladších žáků získalo prvenství družstvo Slapy Turbošneci B před týmovými kolegy z družstva A, bronz brali mladí hasiči z Přehořova. Mimo soutěž (protože byli doplněni několika staršími kolegy) si v této kategorii zaběhli i benjamínci domácího sboru. Mezi staršími žáky nejrychlejším časem v historii soutěže kralovali hasiči z našeho partnerského sboru z Miřetic u Chrudimi, druhé místo obsadila Zhoř u Tábora a třetí byli Tazmani z Ústrašic.V mládežnických kategoriích se dopoledne soutěžilo podle standardních pravidel požárního útoku Plamen a představilo se sedmnáct soutěžních družstev ve dvou kategoriích. V kategorii mladších žáků obhájil prvenství tým Ústrašic, druhé skončilo družstvo Slapy A a třetí místo vybojovali hasiči ze Smrkova. Starší žáci ze Smrkova byli ještě úspěšnější, a kromě vítezství si odnesli i cenu za nejrychlejší čas. Druhé místo získal tým Zhoře u Tábora B a jejich kolegové z týmu Zhoř u Tábora A brali bronz.

Dospělí odpoledne soupeřili podle speciálních pravidel. Voda se čerpá z podúrovňového zdroje – řeky Lužnice. Hadice jsou poskládány v kotoučích na přední hraně základny a soutěžící musí na útočném vedení překonávat překážku s oknem. Na startu bylo osmnáct družstev ve dvou kategoriích. V kategorii žen na hattrick, tedy třetí vítězství za sebou, dosáhl tým ze Smrkova, na druhé příčce skončilo družstvo Dráchova a třetí příčku vybojovaly ženy z Miřetic. V mužské kategorii obhájilo prvenství z loňska družstvo z Dráchova, druzí byli Pardálové z Frahelže a na třetím místě skončila Lomnice nad Lužnicí.

Veselské týmy nastoupily v následujících sestavách:
Muži A: Benda Radek, Filípek Roman, Fukal Karel, Jakeš Jiří, Jedlička Roman, Urban Roman, Urban Milan
Muži B: Březina Jaroslav, Jakeš Filip, Jakeš Jakub, Jůn Jiří, Lukšík Michal, Skála Václav, Urban Petr
Muži C: Čížek Petr, Horváth Jiří, Horváth Karel, Záhora Jaroslav, Záhora Vojtěch, Záhorová Michaela, Zeman David
Mladší žáci: Berezná Natálie, Horváth Jan, Houdek Jan, Nováková Monika, Pavlečka Ondřej, Podhradský Josef
Starší žáci: Berezná Natálie, Čížek Jakub, Dvořák Pavel, Fišerová Martina, Nováková Monika, Pavlečka Ondřej, Rešl Tadeáš

Několik obrázků ze soutěže najdete ve Fotogalerii.

Nad soutěží převzal záštitu starosta Města Veselí nad Lužnicí Ing. Vít Rada a nemohla by se konat bez podpory sponzorů a partnerů, kterými byli Kulturní dům, Veselské služby, Rescue team, Restaurace U tří papoušků, RM GASTRO CZ, efko cz, Pekárna Srnín mlýn Veselí n. L., Čevak, ZZN Pelhřimov, Partner in Pet Food CZ, Fontea, Zemědělské služby Dynín, Grena, Agromex. Poděkování dále patří Marku Mácovi Cihlářovi, který soutěž moderoval a všem rozhodčím, časoměřičům, zapisovatelkám a ostatním členům pořádajícího sboru za perfektní organizační zabezpečení soutěže.

Mladí hasiči - mladší žáci
1.Slapy Turbošneci B18,50