18. 9. 2021 - 140. výročí založení SDH - slavnostní předání praporu

V letošním roce uplynulo již 140 let od doby, kdy v roce 1881 založili naši předchůdci první Sbor dobrovolných hasičů v našem městě (viz Historie). Původně naplánované oslavy, jejichž součástí měla být i okrsková soutěž, na jaře zhatila protiepidemilogická opatření a tak budeme postupně realizovat alespoň částečně, jen některé dílčí akce.

První z nich se uskutečnila v rámci Veselských slavností v sobotu 18. 9. 2021. Mezi 13. a 16. hodinou si mohli zájemci prohládnout naší techniku, kterou jsme vystavili v centru dění na Náměstí T. G. Masaryka. Poté náměstek starosty SHČMS - Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí pan Radek Benda z rukou starosty města Veselí nad Lužnicí pana Víta Rady slavnostně převzal nový prapor. Ten Město věnovalo našemu Sboru jako výraz ocenění dlohoudobě dobré práce na poli požární ochrany. Novému praporu pak požehnal páter Jan Skibiński.

Pár fotek najdete ve Fotogalerii.