16. 9. 2017 - 18. ročník Memoriálu Josefa Žahoura, Veselí nad Lužnicí
Čtyřicet tři soutěžních družstev se v sobotu 16. září 2017 ve Veselí nad Lužnicí za podmračeného a deštivého počasí postavilo na start 18. ročníku Memoriálu Josefa Žahoura v požárním útoku.

V mládežnických kategoriích se dopoledne soutěžilo podle standardních pravidel požárního útoku Hry Plamen a představilo se devatenáct soutěžních družstev ve dvou kategoriích. Soutěž je zařazena do seriálu soutěží O putovní pohár OSH Tábor. V kategorii mladších i starších žáků byly vidět nesmírně dramatické souboje, ve kterých rozhodovaly setinky sekund. Prvenství nakonec vybojovaly Ohnivé tygřice z Malšic mezi mladšími a Slapy B mezi staršími žáky. Domácímu týmu mladších žáků, který byl téměř z poloviny složen z nováčků, se pokus nevydařil, zato starší žáci předvedli výborný výkon, který ale v nabité konkurenci na medaile nestačil.

Dospělí odpoledne soupeřili podle speciálních pravidel. Voda se čerpá z podúrovňového zdroje – řeky Lužnice. Hadice jsou poskládány v kotoučích na přední hraně základny a soutěžící musí na útočném vedení překonávat překážku s oknem. To soutěž odlišuje od většiny pořádaných soutěží a pravidla se více přibližují skutečným podmínkám zásahu. Náš Sbor postavil na start celkem pět družstev, celkem se představilo dvacet čtyři družstev ve dvou kategoriích.

V kategorii žen byl nejlepší obhájce prvenství, tým z Frahelže, který na stupních vítězů doplnila družstva Smrkova a Dolních Hořic B. Zkušenému týmu Veselí n. L. A se pokus podařil bez velkých chyb, ale na nejlepší to nestačilo a skočil tak na pátém místě. Jejich mladší kolegyně z družstva Veselí n. L. B z důvodu velké chyby na rozdělovači byly o dvě příčky horší, na sedmém místě.

V mužské kategorie své kolegyně napodobil a vítězství si odvezl kolektiv Frahelže A. Dominanci této obce pak podtrhl druhým místem tým Frahelž B. Na bronzovou příčku se o pouhé tři setinky sekundy probojovalo družstvo Veselí n. L. B. Vyrovnané výkony bez velkých chyb dostaly na sedmou příčku tým Veselí n. L. C a na desátou Veselí n. L. A.

Veselské týmy nastoupily v následujících sestavách:
Mladší žáci: Čížek Jakub, Fišerová Martina, Horváth Jiří, Kváš František, Musil Robin, Slípka Josef, Záhorová Michaela
Starší žáci: Jiráček Vít, Krejčí Zuzana, Lukšík Michal, Sobotka Jan, Tišer Marian, Veselý Jakub, Záhora Vojtěch
Ženy A: Bendová Iveta, Březinová Eva, Fukalová Martina, Jakešová Martina, Podlahová Václava, Urbanová Eva, Veselá Radka
Ženy B: Fukalová Karolína, Jedličková Petra, Kášková Nikola, Urbanová Tereza, Lenghardtová Jitka, Kozlová Barbora, Chvalová Aneta
Muži A: Filípek Roman, Fukal Karel, Jakeš Jiří, Jedlička Roman, Podlaha František, Urban Milan, Urban Roman
Muži B: Boháč René, Březina Jaroslav, Jakeš Filip, Jakeš Jakub, Jůn Jiří, Urban Petr, Záhorský Matěj
Muži C: Čížek Petr, Horváth Karel, Janák Jiří, Janák Matěj, Málek Lukáš, Šimonovič Petr, Zeman David

Několik obrázků ze soutěže najdete ve Fotogalerii.

Nad soutěží převzal záštitu starosta Veselí nad Lužnicí pan Ladislav Sýkora a nemohla by se konat bez podpory sponzorů a partnerů, kterými byli Město Veselí nad Lužnicí, Kulturní dům Veselí nad Lužnicí, Veselské služby, firmy RM GASTRO CZ s.r.o., efko cz s.r.o., VESCO spol. s r.o., Restaurace Pivovarský dvůr – Arabela, Andy-auta Tábor s.r.o., ZZN Pelhřimov a.s. a Čevak a.s. Poděkování zaslouží také Marek „Máca“ Cihlář, který se postaral o ozvučení a soutěž i moderoval a Český červený kříž Veselí nad Lužnicí, který se postaral o zajištění zdravotního dozoru.

Mladí hasiči - mladší žáci
1.Malšice Ohnivé tygřice (TA)19,20