21. 9. 2013 - 14. ročník Memoriálu Josefa Žahoura, Veselí nad Lužnicí
Na startu 14. ročníku Memoriálu Josefa Žahoura přivítal v sobotu 21. září 2013 pořádající Sbor dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí 16 družstev mladých hasičů a 23 družstev dospělých.

Zatímco v mládežnických kategoriích se soutěžilo podle standardních pravidel požárního útoku Hry Plamen, dospělí soupeřili podle speciálních pravidel. Voda se čerpá z podúrovňového zdroje – řeky Lužnice. Hadice jsou poskládány v kotoučích na přední hraně základny a soutěžící musí na útočném vedení překonávat překážku s oknem. To soutěž odlišuje od většiny pořádaných soutěží a pravidla se více přibližují skutečným podmínkám zásahu.

Dopoledne soutěžili mladí hasiči. Nejprve se představily přípravky (děti do 6 let), těm ještě dospělí trochu při útoku musí pomáhat a děti nemusí stříkat do terčů. Na start se postavila tři družstva. Vítězství si vybojovalo družstvo ze Zhoře u Tábora, druhá byla Želeč a třetí Hlavatce. Mladší žáci (děti do 11 let), kteří již soutěží dle standardních pravidel požárního útoku, zaznamenali na startu 5 týmů. Také v této kategorii si vítězství odváží družstvo Zhoře u Tábora, na druhém místě skončily Slapy a o pověstný fousek na třetím místě domácí družstvo v sestavě Baštová Kristýna, Krejčí Zuzana, Lukšík Michal, Novický Kristián, Sobotka Jan, Svoboda Filip a Záhora Vojtěch. V kategorii starších žáků (děti do 15 let) bylo na startu 6 týmů. Parádní útok předvedlo a suverénní vítězství si vybojovalo družstvo z Rybovy Lhoty a obhájilo loňské i předloňské prvenství. Druhou příčku obsadil tým ze Slap a třetí příčka patří Drhovicím. Družstvo Veselí nad Lužnicí v sestavě Hrouda Dominik, Jůn Jiří, Jakeš Jakub, Fukalová Karolína, Jiráček Vít, Krejčí Eliška, Málek Lukáš se bohužel nevyhnulo několika chybám a obsadilo v dobře obsazené soutěži šesté místo.

Odpoledne se na start soutěže dospělých postavilo 14 týmů mužů a 9 družstev žen. V obou kategoriích dominovaly týmy z Makova. Ty se poučily z loňských dvou diskvalifikací a tentokrát se na soutěž připravily o mnoho lépe. Druhou příčku bralo mezi muži družstvo Frahelž A a mezi ženami družstvo Dolní Hořice. Poháry za třetí místo v obou kategoriích zůstaly doma zásluhou družstva mužů Veselí nad Lužnicí B (Horváth Karel, Jakeš Filip, Janák Jiří, Novák Petr, Šimonovič Petr, Urban Petr, Záhorský Matěj) a družstva žen Veselí nad Lužnicí A (Bendová Iveta, Březinová Eva, Fukalová Martina, Jakešová Martina, Podlahová Václava, Skálová Ilona, Urbanová Eva). Smůlu měl mužský tým Veselí nad Lužnicí A (Benda Radek, Fukal Karel, Jakeš Jiří, Jedlička Roman, Podlaha František, Urban Milan, Urban Roman), kterému pěkně rozběhnutý pokus pokazil ulomený zub na hadici a výsledkem byl neplatný pokus a dělená dvanáctá příčka. Svou premiéru si v soutěži odbyly čtyři členky B družstva domácích žen (Filípková Kristýna, Filípková Věra, Horváthová Lenka, Malechová Eliška, Rybářová Marcela, Urbanová Michaela, Veselá Radka). Toto družstvo si nováčkovskou daň vybralo v podobě pár drobných chybiček, což znamenalo výslednou sedmou příčku.

Několik obrázků ze soutěže najdete ve Fotogalerii.

Poděkování patří sponzorům a partnerům soutěže, kterými byli Město Veselí nad Lužnicí, Kulturní dům Veselí nad Lužnicí, Veselské služby, firmy RM GASTRO CZ s.r.o., efko cz s.r.o., VESCO spol. s r.o., Partner in Pet Food CZ s.r.o. a Restaurace Pivovarský dvůr – Arabela.

Mladí hasiči - přípravka
1.Zhoř u TáboraTA29,51