22.4.2008 - Okrskové kolo soutěže v požárním sportu zná svá pravidla
Na okrskovém aktivu, který se konal v úterý 22.4.2008, byly schváleny propozice okrskového kola soutěže v požárním sportu pro okrsek Veselí nad Lužnicí, které pořádá v letošním roce v rámci oslav svého založení Sbor dobrovolných hasičů v Mažicích v sobotu 17.května 2008.

Místo konání soutěže:
Mažice, fotbalové hřiště, před obcí směrem od Borkovic vlevo

Datum konání soutěže:
sobota 17.května 2008

Předpokládaný časový průběh:
11.15 - 11.45 Prezence (na hřišti)
12.00 Slavnostní nástup soutěžních družstev (na návsi)
12.45 Porada rozhodčích a velitelů (na hřišti)
13.00 Zahájení plnění disciplin
cca 17.00 Ukončení soutěže, nástup, vyhlášení výsledků

Pořadatel:
Sbor dobrovolných hasičů Mažice

Velitel soutěže:
Mikšovský Josef ( SDH Mažice )

Hlavní rozhodčí:
Kaisler Stanislav ( SDH Veselí nad Lužnicí )

Rozhodčí disciplíny požární útok:
Znamenaný Zdeněk ( SDH Řípec )

Rozhodčí disciplíny Běh na 100 m s překážkami:
Emmer Michal ( SDH Horusice )

Sčítací komise:
Kloudová Miriam ( SDH Veselí nad Lužnicí ),
Jedličková Martina ( SDH Veselí nad Lužnicí )

Pravidla:
Soutěž se koná podle platných pravidel požárního sportu s následujícími výjimkami a upřesněními

Kategorie:
Muži I. (starší 15 let, rozhoduje datum soutěže, musí mít obč. průkaz)
Muži II. (starší 35 let, rozhoduje datum soutěže, 5 členů musí být starších)
Ženy I. (starší 15 let, rozhoduje datum soutěže, musí mít obč. průkaz)
Ženy II. (starší 30 let, rozhoduje datum soutěže, 5 členek musí být starších)

Všichni soutěžící musí být členy (členkami) SH ČMS a mít platný členský průkaz s fotografií a s vyznačeným zaplacením členských příspěvků za rok 2008 !!! V průběhu soutěže může být kdykoliv namátkově provedena kontrola dokladů (občanský průkaz a průkaz člena SH ČMS)

Disciplína požární útok:
- nastartovaný stroj, vlastní
- savice 2 x 2,5 m
- terče s deskou 0,5 x 0,5 m, za otvorem umístněny plechovky
- přilby povinné
- jeden pokus
- v kategoriích Muži II. a Ženy II. soutěží minimálně 5 starších !!

Disciplína Běh na 100 m s překážkami jednotlivci:
- kategorie M I. bariera 2x2 m, ostatní příčné břevno 0,8 m vysoké
- kategorie M I. kladina 1,2 m vysoká, ostatní 0,8 m vysoká
- disciplínu plní 4 závodníci, startují v pořadí, v jakém jsou napsáni v přihlášce, výsledkem je součet tří nejlepších časů
- v kategoriích Muži II. a Ženy II. soutěží jen starší !!
- nářadí - každý vlastní
- přilby a opasky povinné

Losování startovních čísel:
Provede starosta okrsku den před konáním soutěže tak, aby nedocházelo k časovým kolizím v plnění disciplin u družstev z jednoho sboru, startovní číslo obdrží družstvo při prezenci a s ním dostane časový rozpis pro plnění jednotlivých disciplín. Tento rozpis je třeba dodržovat, pozdní nástup k plnění disciplíny bude mít za následek diskvalifikaci družstva či jednotlivce

Kontaktní osoba (starosta okrsku):
Stanislav Kaisler
Vojty Slukova 283/II.
391 81 Veselí nad Lužnicí
e-mail: lojzik(zavinac)stka(tecka)cz

Odevzdání přihlášek:
Správně vyplněná přihláška musí být odevzdána nejpozději ve čtvrtek 15.5.2008 do 20.00 k rukám starosty okrsku (viz kontaktní osoba).

Přihlášky musí být vyplněny dle vzoru, který byl sborům předán na okrskovém aktivu 22.4.2008, zejména je nutné vyplnit pořadí soutěžících pro běh na 100 m s překážkami. Bez těchto náležitostí nemůže být přihláška přijata!!

Bez těchto náležitostí nemůže být přihláška přijata!!

Přihlášku do soutěže je možné stáhnout zde, vyplněný vzor zde.

Startovné:
Soutěž je otevřena pouze pro družstva, která jsou organizována ve Sborech dobrovolných hasičů okrsku Veselí nad Lužnicí, startovné se nehradí.

Dodatečné podmínky účasti:
Dle usnesení aktivu okrsku je každý SDH, který se chce soutěže zúčastnit, povinen delegovat alespoň jednoho člena do organizačního štábu soutěže (sboru rozhodčích). Kdo tuto podmínku nesplní, nebude ke startu v soutěži připuštěn.

Takto delegovaní rozhodčí se musí zúčastnit schůzky rozhodčích, která se koná ve čtvrtek 15.5.2008 v 18.30 v Mažicích v místě konání soutěže. Na této schůzce budou jednotlivým rozhodčím přiděleny jejich úseky a vysvětlena jim jejich funkce.

Je možnost předat na této schůzce přihlášky.

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 22.4.2008; 21:53:32   -Začátek stránky-   -Zpět-