5-7.9.2006 - Ukázky protipovodňové ochrany
Ukázky protipovodňové ochrany uspořádalo Město Veselí nad Lužnicí ve spolupráci s panem Papežem, prezidentem České asociace zpracovatelů povodňových plánů, a švédskou firmou Geodesign AB pro občany města i pro starosty některých dalších obcí a měst.

Návštěvníci si mohli prohlédnout ukázky mobilního protipovodňového hrazení Aqua Barrier a vyzkoušet si jeho stavění. Dále byla pomocí vrtu monitorována propustnost podloží a také předvedena ukázka automatizovaného pracoviště pro hlášení vodních stavů.

Členové našeho SDH během všech tří dní poskytovali pomoc při stavění hrází a také měli za úkol plnit vodou "bazén", na kterém byla simulována hladina vodního toku.

Fotografie najdete ve Fotogalerii.

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 9.9.2006; 22:19:10   -Začátek stránky-   -Zpět-