6.1.2006 - Předání Tatry 815 z RWE Transgas
Vozový park jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Veselí nad Lužnicí posílila CAS-32 Tatra 815, kterou za výhodných podmínek odprodala společnost RWE Transgas, kompresní stanice Žíšov.

Za účasti, vedoucího KS Žíšov pana Sudy, starosty města Veselí n.L. pana Hynka, velitele jednotky HZS podniku pana Fritze a velitele JSDH Veselí n.L. pana Březiny došlo v pátek 6.ledna 2006 ke slavnostnímu předání vozidla CAS-32 Tatra 815 do užívání jednotce SDH Veselí nad Lužnicí. Automobil byl Městu Veselí n.L. odprodán za odhadní zůstatkovou hodnotu.

Aby mohla být Tatra 815 zařazena do výjezdu, je nutné, kromě "papírového" dotažení převodu, osadit radiostanici, majáky a provést pár drobných úprav tak, aby bylo možné vozit ještě další potřebné vybavení, např. dýchací techniku a plovoucí čerpadlo. Dále je nutné provést v hasičské zbrojnici úpravy, aby mohla být Tatra 815 napojena na rozvod vzduchu. Nutné bude rovněž seznámení řidičů - strojníků s novým vozidlem a kondiční jízdy. Toto vše mají členové našeho SDH v plánu dokončit v co nejbližším možném termínu.

Fotky z předání najdete ve Fotogalerii.

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 8.1.2006; 11:22:06   -Začátek stránky-   -Zpět-