24.9.2005 - 6.ročník Memoriálu Josefa Žahoura, soutěž v požárním útoku
         Před kulturním domem ve Veselí nad Lužnicí se v sobotu 24.září utkalo 12 družstev mužů a 2 družstva žen z okresů Tábor a Jindřichův Hradec v požárním útoku na 6.ročníku Memoriálu Josefa Žahoura, který uspořádal Sbor dobrovolných hasičů ve Veselí nad Lužnicí.

Soutěžilo se podle upravených pravidel požárního sportu. Zejména čerpání vody z řeky, hadice na základně poskládané v kotoučích a překážka (okno) na útočném vedení o hodně více přibližují takovýto požární útok skutečným podmínkám při zásahu a jsou tak základem pro lepší výcvik zásahových jednotek Sborů dobrovolných hasičů.

V kategorii žen, pro které je tento způsob velmi obtížný a zaslouží si proto obdiv, zvítězilo domácí družstvo SDH Veselí nad Lužnicí v čase 66,00 sec. Druhé místo obsadila děvčata z Dráchova (83,00). Rovněž mezi muži se z vítězství radovali domácí, družstvo Veselí nad Lužnicí A dosáhl času 51,00. Druhé místo si odváží hasiči z Vlkova (54,67), třetí skončil Mnich (55,40).

Kompletní výsledková listina.

Několik fotek v naší Fotogalerii.

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 26.9.2005; 22:20:22   -Začátek stránky-   -Zpět-