21.5.2005 - I.kolo soutěže v požárním sportu, Drahov
         Okrsek Veselí nad Lužnicí sdružuje 14 Sborů dobrovolných hasičů. Všechny vyslaly své reprezentanty do I.kola soutěže v požárním sportu, které v sobotu 21.května 2005 v rámci oslav 100 let od svého založení uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Drahově. Na start se postavilo rekordních 27 družstev.

V celkovém pořadí, kde se sčítají tři nejlepší časy z běhu na 100 m s překážkami jednotlivců a čas z požárního útoku, zvítězilo mezi mladšími muži družstvo Sviny A (další pořadí: 2. Dráchov, 3. Zlukov B, 4. Borkovice, 5. Zálší, 6. Vlkov, 7. Val, 8. Drahov B, 9. Řípec, 10. Zlukov A, 11. Sviny B, 12. Klečaty, 13. Drahov A, 14. Žíšov, 15. Horusice, 16. Mažice), nejlepším jednotlivcem byl Tomáš Liška z Dráchova. V kategorii starších mužů (nad 35 let) vítězství získalo družstvo Veselí n.L. A (další pořadí: 2. Dráchov, 3. Sviny, 4. Veselí nad Lužnicí B, 5. Zlukov, 6. Val, 7. Drahov), z jednotlivců nejrychleji běžel Jaroslav Podlaha z Dráchova. Mezi ženami bylo nejlepší družstvo Veselí nad Lužnicí (další pořadí: 2. Dráchov, 3. Žíšov, 4. Val) a dráchovskou převahu v jednotlivcích potvrdila svým vítězstvím Martina Lišková.

Dvě družstva našeho SDH mile překvapila vítězstvími ve svých kategoriích a i záložní B družstvo mužů rozhodně nezklamalo. Kdo se o tyto úspěchy zasloužil, tedy to, v jakém složení družstva nastoupila, najdete zde.