8.5.2005 - Propozice I.kola soutěže v požárním sportu
         I.kolo soutěže v požárním sportu pro okrsek Veselí nad Lužnicí pořádá letos v rámci oslav 100. výročí založení Sbor dobrovolných hasičů v Drahově v sobotu 21.května 2005.

Místo konání soutěže: Drahov (viz upřesnění níže)
Datum konání soutěže: sobota 21. května 2005
Předpokládaný časový průběh: 11.45 - 12.15     Prezence (na návsi u památníku padlých)
12.30     Nástup soutěžních družstev (na návsi u památníku padlých)
13.00     Zahájení plnění disciplin (na hřišti)
cca 17.00     Ukončení soutěže, nástup, vyhlášení výsledků (na hřišti)
Pořadatel: Sbor dobrovolných hasičů Drahov
Velitel soutěže: Hejda František ( SDH Drahov )
Hlavní rozhodčí: Kaisler Stanislav ( SDH Veselí nad Lužnicí )
Rozhodčí disciplíny požární útok: Znamenaný Zdeněk ( SDH Řípec )
Rozhodčí disciplíny Běh na 100 m s překážkami: Emmer Michal ( SDH Horusice )
Sčítací komise: Kloudová Miriam ( SDH Veselí nad Lužnicí )
Jedličková Martina ( SDH Veselí nad Lužnicí )
Kontaktní osoba (velitel okrsku): Stanislav Kaisler
Vojty Slukova 283/II.
391 81 Veselí nad Lužnicí
e-mail: lojzik(zavinac)stka(tecka)cz
Pravidla: Soutěž se koná podle platných pravidel požárního sportu s následujícími výjimkami a upřesněními
Kategorie: Muži I. (starší 15 let, rozhoduje datum soutěže, musí mít obč. průkaz)
Muži II. (starší 35 let, rozhoduje datum soutěže, nejméně 5 členů starších)
Ženy I. (starší 15 let, rozhoduje datum soutěže, musí mít obč. průkaz)
Ženy II. (starší 30 let, rozhoduje datum soutěže, nejméně 5 členek starších)
Všichni soutěžící musí být členy(členkami) SH ČMS a mít platný členský průkaz!!! V průběhu soutěže může být kdykoliv provedena kontrola dokladů (občanský průkaz a průkaz člena SH ČMS)
Disciplína požární útok: - nastartovaný stroj, vlastní
- savice 2x 2,5 m (kdo nemá, zapůjčí SDH Veselí n.L.)
- terče s deskou 0,5 x 0,5 m, za otvorem umístněny plechovky
- přilby povinné
- jeden pokus
- v kategoriích Muži II. a Ženy II. soutěží minimálně 5 starších !!
Disciplína Běh na 100 m s překážkami jednotlivci: - kategorie M I. bariera 2x2 m, ostatní příčné břevno 0,8 m vysoké
- kategorie M I. kladina 1,2 m vysoká, ostatní 0,8 m vysoká
- disciplínu plní nejméně 4 závodníci a nejvíce 6 závodníků, startují v pořadí, v jakém jsou napsáni v přihlášce, výsledkem je součet tří nejlepších časů
- v kategoriích Muži II. a Ženy II. soutěží jen starší !!
- nářadí každý vlastní
- přilby a opasky povinné
Losování startovních čísel: Proběhne při presenci, družstvo si vylosuje číslo a s ním dostane časový rozpis pro plnění jednotlivých disciplín. Tento rozpis je třeba dodržovat, pozdní nástup k plnění disciplíny bude mít za následek diskvalifikaci družstva či jednotlivce.
Odevzdání přihlášek: Správně vyplněná přihláška musí být odevzdána nejpozději ve čtvrtek 19.5.2005 do 20.00 k rukám velitele okrsku (viz kontaktní osoba).
Přihlášky musí být vyplněny dle vzoru, který byl sborům předán na okrskovém aktivu 5.5.2005.
Na druhé straně je nutné vyplnit soutěžící v disciplíně Běh na 100 m s překážkami v tom pořadí, v jakém budou nastupovat na start a soutěžící v disciplíně požární útok.
Bez těchto náležitostí nemůže být přihláška přijata!!
Startovné: Družstva, která nejsou organizována ve Sborech dobrovolných hasičů okrsku Veselí nad Lužnicí uhradí při prezenci startovné ve výši 250,- Kč za jedno soutěžní družstvo.
Dodatečné podmínky účasti: Dle usnesení aktivu okrsku je každý SDH, který se chce soutěže zúčastnit, povinen delegovat alespoň jednoho člena do organizačního štábu soutěže (sboru rozhodčích). Kdo tuto podmínku nesplní, nebude ke startu v soutěži připuštěn.

Takto delegovaní rozhodčí se musí zúčastnit schůzky rozhodčích, která se koná ve čtvrtek 19.5.2005 v 18.30 v Drahově v místě konání soutěže. Na této schůzce budou jednotlivým rozhodčím přiděleny jejich úseky a vysvětlena jim jejich funkce.

Je možnost předat na této schůzce přihlášky.

Upřesnění místa konání soutěže: Soutěž se koná v Drahově, presence a nástup bude na návsi u pomníku padlých, soutěž pak na hřišti (příjezd po cestě od hostince).

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 8.5.2005; 13:20:32   -Začátek stránky-   -Zpět-