Zpráva kontrolní a revizní komise SDH za rok 2001
V této části najdete přepis Zpráva kontrolní a revizní komise SDH za rok 2001, kterou naší Výroční valné hromadě předložil předseda KRK pan Josef Srnec

V našem SDH pracuje tříčlenná KRR, která se schází pravidelně každý měsíc, většinou prvé úterý v měsíci, spolu s výborem SDH. Na své poslední schůzi, dne 4. 12. se zabývala hlavně hospodařením sboru, vedením finančního deníku a ukládáním a náležitostmi dokladů. Bylo zjištěno, že hospodaření sboru je dobré, i když zvýšená aktivita pořádání akcí a účast na akcích jinak přineslo i vyšší vydání. Toto vydání však bylo kryto příjmy a nebýt sponzorských darů ve výši Kč 10.000,00 těžko by se nechala činnost v letošním roce ufinancovat.

Údaj   Pokladna Vkl. knížka Celkem
Počáteční stav finančních prostředků 8 396,40 9 549,90 17 946,30
příjmy 17 780,00 0,00 17 780,00
vydání -17 141,10 0,00 -17 141,10
Zůstatek 9 035,30 9 549,90 18 585,20
Změna 638,90 0,00 638,90

Vydání proti předchozímu roku vzrostlo o Kč 7.979,90, na kterém se podílelo hlavně financování akcí, jako 120. výročí SDH ve Veselí nad Lužnicí. Účast našeho družstva na pokusu a překonání světového rekordu v dálkové dopravě vody , Memoriál Josefa Žahoura, i když ceny pro tento Memoriál věnoval Městský úřad, za což jim patří poděkování. Dále to byla účast na oslavách 100. výročí v Miřeticích u Chrudimi a dále startovné pro družstva mužů a žen na Memoriále v Čenkově u Malšic, Lužnici a Zhoři u Tábora.

Jestliže SDH bude pokračovat v trendu uplynulých dvou let, bude nutné hledat zdroje jak tyto akce finančně zajistit. Chtěli bychom poděkovat hospodáři panu Jedličkovi za jeho práci. Peněžní deník i doklady mají své náležitosti a KRR k nim nemá připomínek.

Nový silně omlazený výbor již dva roky plní úkoly na něj kladené. Schází se pravidelně a účast na schůzích je velmi dobrá. Schůze se řídí předem stanoveným programem, doplněným aktuálními problémy sboru. Zlepšila se i činnost zásahových jednotek, které se školí a procvičují pro případ zásahu. V letošním roce navíc jsou někteří členi vyškoleni i k používání dýchací techniky. Celkem 12 výjezdů svědčí o důležitosti této přípravy. V roce 2001 jsme nezískali žádného nového člena a tak po velmi úspěšném loňském roce, kdy bylo získáno 7 mužů a 8 žen, nemůžeme být plně spokojeni.

Dostavují se i výsledky ve sportovním zápolení, ať již ve sportovní soutěží, nebo při účasti a výsledcích na různých memoriálech. Ve výsledkových listinách jsou však úspěšnější zatím ženy , které v letošním roce již několikrát stanuly na stupních vítězů a medailových místech. Muži tak mají co dohánět. Zdá se, že i mládež se začíná prosazovat, za to patří poděkování našim členům rodičům.

Myslíme, že rok 200 1 můžeme hodnotit velice kladně a že to byl v novodobé historii našeho sboru určitě ten nejlepší. Nové tisíciletí jsme tak zahájili velice úspěšně. Za to jménem KRR bych chtěl poděkovat hlavně starostovi sboru panu Kaislerovi, ale i všem ostatním aktivním členům a členkám. Přeji vám všem i vašim blízkým hezké prožití vánoc, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce.

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 16.12.2001; 11:53:57   -Začátek stránky-   -Zpět-