Propozice I.kola soutěže v požárním sportu pro okrsek Veselí nad Lužnicí
Místo konání soutěže: Dráchov, horní část obce
Předpokládaný časový průběh: 11.30 - 11.45     Prezence v místě konání soutěže (horní část obce)
12.00     Slavnostní zahájení u pomníku padlých
cca 12.30     Přesun na cvičiště
12.45     Porada velitelů družstev před zahájením soutěže
13.00     Zahájení plnění disciplin
cca 17.00     Ukončení soutěže, nástup, vyhlášení výsledků
Pořadatel: Sbor dobrovolných hasičů Dráchov
Velitel soutěže: Houska Milan ( SDH Dráchov )
Hlavní rozhodčí: Kaisler Stanislav ( SDH Veselí nad Lužnicí )
Rozhodčí disciplíny požární útok: Znamenaný Zdeněk ( SDH Řípec )
Rozhodčí disciplíny Běh na 100 m s překážkami: Lenc Leopold ( SDH Horusice )
Sčítací komise: Kloudová Miriam ( SDH Veselí nad Lužnicí )
Srnec Josef ( SDH Veselí nad Lužnicí )
Kontaktní osoba: Stanislav Kaisler, velitel okrsku, tel.: 0603/939137, e-mail: kaisler@cmail.cz
Pravidla: Soutěž se koná podle platných pravidel požárního sportu s následujícími výjimkami a upřesněními
Kategorie: Muži I. (starší 15 let, rozhoduje datum soutěže, musí mít obč. průkaz)
Muži II. (starší 35 let, rozhoduje datum soutěže, nejméně 5 členů starších)
Ženy I. (starší 15 let, rozhoduje datum soutěže, musí mít obč. průkaz)
Ženy II. (starší 30 let, rozhoduje datum soutěže, nejméně 5 členek starších)
Všichni soutěžící musí být členy(členkami) SH ČMS !!!
Disciplína požární útok: - nastartovaný stroj, vlastní
- savice 2x 2,5 m (kdo nemá, zapůjčí SDH Veselí n.L.)
- terče - plechovky
- přilby povinné (kdo nemá, zapůjčí SDH Veselí n.L.)
- ostatní nářadí vlastní
- jeden pokus
Disciplína Běh na 100 m s překážkami jednotlivci: - kategorie M I. bariera 2x2 m, ostatní příčné břevno 0,8 m vysoké - všechny kategorie kladina 1,2 m vysoká - disciplínu plní nejméně 4 závodníci a nejvíce 6 závodníků, startují v pořadí, v jakém jsou napsáni v přihlášce, výsledkem je součet tří nejlepších časů - v kategoriích Muži II. a Ženy II. soutěží jen starší !! - nářadí - každý vlastní (kdo nemá, zapůjčí SDH Veselí n.L. či pořadatel) - přilby povinné (kdo nemá, zapůjčí SDH Veselí n.L.)
Losování startovních čísel: Proběhne při presenci, každé družstvo si vylosuje své číslo a s ním dostane i časový rozpis pro plnění jednotlivých disciplín. Tento rozpis je třeba dodržovat, pozdní nástup k plnění disciplíny nebude tolerován a bude mít za následek diskvalifikaci družstva či jednotlivce.
Dodatečné podmínky účasti: Dle usnesení aktivu okrsku je každý SDH, který se chce soutěže zúčastnit, povinen delegovat jednoho člena do organizačního štábu soutěže (sboru rozhodčích). Kdo tuto podmínku nesplní, nebude ke startu v soutěži připuštěn. Sbory, které si dosud nikoho neurčily (viz přiložený seznam), musí tak učinit nejpozději do schůzky rozhodčích.
Takto delegovaní rozhodčí se musí zúčastnit schůzky rozhodčích, která se koná ve čtvrtek 24.5.2001 v 18.30 v Dráchově v místě konání soutěže na louce v horní části obce. Na této schůzce budou jednotlivým rozhodčím přiděleny jejich úseky a vysvětlena jim jejich funkce.
Ještě jednou upozorňuji na možnost předat na této schůzce přihlášky.
Odevzdání přihlášek: Přihlášky musí být na první straně kompletně vyplněny, podepsány a potvrzeny obecním úřadem. Na druhé straně vyplnit soutěžící v disciplíně Běh na 100 m s překážkami (v tom pořadí, v jakém budou nastupovat na start) a soutěžící v disciplíně požární útok. Bez těchto náležitostí nemůže být přihláška přijata !!
Poštou na adresu:
Jaroslav Březina
Za Slabých 805/II.
391 81 Veselí nad Lužnicí
Osobně: kdykoliv po telefonické domluvě, 0603/939137
Osobně: na schůzce rozhodčích (viz výše)

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 20.5.2001; 21:07:25   -Začátek stránky-   -Zpět-