Vernisáž výstavy Kroniky a kronikáři Veselska - 21.6.2000

Ve středu 21.6.2000 se ve výstavní síni Kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí konala slavnostní vernisáž výstavy Kroniky a kronikáři Veselska na přelomu tisíciletí. Tuto výstavu pořádá spolek Přátelé historie Veselí nad Lužnicí a okolí a podpořil ji Open Society Fund Praha. Proč zde tuto výstavu zmiňuji? Zapůjčili jsme na tuto výstavu některé naše historické materiály, včetně nejstarších kronik sboru. Vůbec je zajímavé, že kromě materiálů církevních jsou kroniky hasičské většinou nejstarším dochovaným dokumentem o životě obce. Na této výstavě se návštěvník může dozvědět hodně zajímavostí z historie Veselí n.L. a okolních obcí a rozhodně stojí za shlédnutí. Pořídil jsem nějaké fotografie, které doplním po vyvolání. Fotografie z vernisáže najdete ve fotogalerii.

Rubrika: Co se děje, Aktualizace: 13.2.2001; 18:15:41   -Začátek stránky-   -Zpět-